Witaj na artspace.pl!

Nazywam się Michał Braszkiewicz, na co dzień jestem inżynierem i pracuję w niemieckiej firmie, która konstruuje samochody. Jestem też doktorantem w Szkole Doktorskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po godzinach tworzę artspace.pl : )

Pomysł na artspace.pl rodził się w mojej głowie już od jakiegoś czasu. Brakowało mi miejsca, które dawałoby możliwość łatwego odnajdowania nowych polskich artystów. Oczywiście jest wiele galerii internetowych, artyści mają swoje strony internetowe czy profile na portalach typu Instagram czy Behance, ale z kolei zakres prac jest tam zbyt szeroki i szukanie jest dość mozolne. Moim zdaniem potrzebne jest miejsce, gdzie w prosty i przejrzysty sposób można znaleźć interesujących polskich artystów, mam nadzieję że tym miejscem będzie artspace.pl.

Zamiast robić wielkie analizy czy to się uda czy nie, postanowiłem spróbować, zrobiłem stronę i staram się ją stale udoskonalać. Pamiętajcie jednak, że mój czas i umiejętności są ograniczone i nie wszystko będzie działać idealnie od początku ; ) 

40417684_10217650394641320_4694271573740

Co ma oferować artspace?

artspace.pl powstał przede wszystkim po to aby połączyć osoby, które są zainteresowane sztuką z polskimi artystami. Profile artystów na artspace.pl mają być tylko ich wizytówkami i mają zachecić do dowiedzenia się więcej. Wielu artystów ma swoje strony i rozbudowane profile na portalach społecznościowych, a artspace.pl ma pomóc je odnaleźć użytkownikom. Jeżeli pojawi się potrzeba, to z czasem będziemy to rozbudowywać i zmieniać. Chciałbym też stworzyć mapę artystów, żebyście mogli znależć Waszych lokalnych twórców.

Czy artspace to galeria internetowa / sklep internetowy?

Nie, artspace.pl nic nie sprzedaje. Jeżeli podobają Wam się prace artystów, to skontaktujcie się bezpośrednio z nimi, odwiedźcie ich w pracowni lub poproście o przesłanie zdjęć i kupcie bezpośrednio od nich. Chcę żeby artyści mogli zbudować relację ze swoimi odbiorcami.